December 22, 2019

Фільм “Місце сили” в конкурсі IntimaLente Festival

Повнометражна українська документальна стрічка Тетяни Станєвої “Місце сили” їде підкорювати Італію. Фільм відібрано до конкурсної програми IntimaLente Festival.

IntimaLente Festival призначений для просування документального кіно з особливою увагою до антропологічних тем та методологій.

Фестиваль складається з двох конкурсних секцій: The other look: конкурс відео, відеоматеріалів, документальних фільмів, короткометражних фільмів та фільмів з переважно етноантропологічною тематикою та I-Doc: конкурс, присвячений інтерактивним документальним фільмам.

Стрічка “Місце сили” відібрана до секціїThe other look і розповідає про село Криничне (болг. Чушмелій, Одеська обл.. Україна), де на березі найбільшого озера в Україні на початку 19 ст оселилися біженці-болгари. Озеро стає мовчазним свідком життя всіх поколінь колоністів, свідком радянських репресій, голодомору, змін владних і політичних режимів. Більше 200 років вони свято бережуть свій діалект, традиції та фольклор, свою культурну спадщину, та всупереч нелегкій історії, займаються виготовленням вина та збиранням арпаджика (насінкова цибуля), яке є найприбутковішим ремеслом криничанців, але ХХІ сторіччя кидає новий виклик самозбереженню болгар, ставши новою загрозою для існування села.